„Nie” dla banalności, czyli nowoczesne kosze na śmieci

Kosze na śmieci są obowiązkowym i zarazem niezbędnym elementem każdego miejsca publicznego. Wspierają w utrzymaniu porządku, ale też mogą tworzyć atrakcyjne dopełnienie miejskiej aranżacji. Pomagają w niej niestandardowe, niebanalne wzory, jakie oferują nowocześni producenci.

Kategoria: Blog

nowoczesne kosze na śmieci

Cechy dobrego kosza na śmieci

Dobrze zaprojektowany i starannie wykonany kosz na śmieci to funkcjonalny element naszego otoczenia. Praktycznie nie zauważamy jego obecności, ale zawsze mamy go pod ręką. Sięgając po przekąskę podczas spaceru lub wręczając dziecku batonik czy kartonik z sokiem, zawsze mamy problem z pozostałym po smakołyku opakowaniem. Kosze mają być dyskretne, ale też estetyczne i na tyle komfortowe, że nie trzeba zastanawiać się, jak wrzucić papierek do środka. Ich konstrukcja nie może również narażać na kontakt z brudnymi krawędziami, a tego typu zagrożenia stwarzają pojemniki z pokrywami. Inną ważną cechą dobrego kosza ulicznego jest łatwość jego opróżniania. Stąd w ciężkich betonowych modelach lub w pojemnikach, które montowane są na stałe, umieszcza się dodatkowe pojemniki z tworzywa lub worki polietylenowe. Wiele nowoczesnych modeli posiada otwierane dno, a te umieszczane na słupkach mogą być odwracane do góry nogami.

Niebanalny kosz może zdobić

Niewielu osobom z pewnością przychodzi do głowy, że kosze na śmieci poza swoimi funkcjami praktycznymi mogą również zdobić. Dowodem na to jest bardzo bogata i urozmaicona oferta z naszego katalogu. Poza klasycznymi wzorami pojawiło się w niej też wiele nietypowych, nowoczesnych, odbiegających od klasycznego wyobrażenia ulicznego kosza. Jak widać, ten obowiązkowy element parkowych alejek i ulic nie musi straszyć brudem i nieestetycznym wyglądem. W pierwszej kolejności do głosu dochodzą kształty, wśród których pojawiają się modele odlewane z żeliwa, ażurowe kosze z ocynkowanej ogniowo stali, modele samogaszące, kosze na śmieci z betonu, z drewnianym olistwowaniem, czy też wysokie, przypominające kolumnę pojemniki z samozamykającą się klapą wrzutową. O tym, że kosz wyróżni się i stanie ozdobą przestrzeni może zadecydować też intensywna i urozmaicona kolorystyka. Malowanie proszkowe z wykorzystaniem palety RAL sprawia, że barwę można idealnie dopasować do swoich potrzeb.